Dětská hřiště - herní prvky

Poslal(a) 30.07. 2008 10:41:00 (25721 čtenářů)

Dětská hříště Jungle Gym (VLADEKO)

Kde jinde než na zahradě hledáte vy a vaše děti první útočiště před hlukem provozem ulice. Zahrada není je místem odpočinku, ale i místem aktivní zábavy celé rodiny. Zvláště pro děti je zahrada ideálním prostředím ke hře.
Když uvažuje o pořízení hřiště svým ratolestem, je třeba brát v úvahu, komu všemu bude hřiště sloužit, kolik prostoru chcete herním prvkům věnovat a samozřejmě jaký máte finanční limit.

Houpačka, skluzavka i pískoviště málokdy slouží pouze vašim vlastním dětem. Malí, stejně jako velcí se rádi navštěvují a proto brzy poznáte právě na dětském hřišti, kolik má vaše dcera nebo syn kamarádů. Ti všichni se touží bavit a dovádět. V současnosti velice oblíbené a moderní dětské párty se v létě často konají právě na zahradě a herní prvky bývají nejoblíbenějším místem malých hostů. Velikost a zatížení je proto nutné volit s ohledem na tyto skutečnosti.

Volba prvků je vždy závislá na zájmech a věku dítěte. Pokud pořizujete hřiště již dětem školního věku nemá cenu uvažovat o houpadlech a pískovišti, které jsou naopak velmi oblíbená u předškoláků. Mladší děti ocení závěsnou houpačku, věž se skluzavkou, hrací domek, kreslící tabuli. Pro starší děti jsou zase vhodné šplhací sestavy, prolézačky a hrazdy. Dětská hřiště Jungle gym obsahují sestavy, které lze díky modulům dále rozšiřovat. K jednoduché věži se pak skluzavkou snadno připojí houpačka, šplhací stěna nebo pohyblivý můstek. Jungle gym je značkou, která potěší nejen děti, ale hlavně rodiče, protože díky atraktivní nabídce, mnoha variacím a snadné montáži umožní příjemně strávit společný čas.

Co však udělá dětem zaručeně největší radost je skluzavka. Přestože je na trhu ohromná nabídka různých panenek, robotů, autíček na ovládání a jiných technicky dokonalých hraček, největší radost udělá většině dětí obyčejná plastová skluzavka. Skluzavky mají v dětském světě široké využití zahradě využití. Dají se umístit do dětského pokojíčku a ranní vstávání a slézání z palandy se rázem stane zábavou. Hlavní místo však mají na zahradě. Díky skluzavce se z jednoduché dřevěné konstrukce rázem stane nedobytná pevnost. Skluzavka nahradí schůdky nebo rampu, umožní rychlou jízdu a spoustu legrace.

U skluzavek je obvykle možné volit ze 4 základních barevných provedení ( červená, modrá, žlutá, zelená) a v několika délkách ( zpravidla 240cm a 300cm). Délka odpovídá nástupní výšce, která je u kratších max 130cm u delších max. 150cm. Zvolená barva se dá přizpůsobit okolí, většinou má však za cíl zpestřit a rozzářit zahradu, která v tomto místě patří jen a jen dětem. Při volbě skluzavky dejte dobrý pozor na zvolený materiál, z něhož je tato hračka vyrobena. Laminátové skluzavky jsou sice mohutnější a pevnější, svou cenou však až pětinásobně převyšují skluzavky plastové. Masivní provedení skluzavek musí odpovídat vysokému zatížení hřišť v parcích nebo školách. Do soukromých zahrad postačí plast, který je dobře omyvatelný, tvarově stálý, trvanlivý, který výrazně nepřijímá teplotu okolí. Naproti tomu plechové skluzavky se v horkých letních dnech rozpálí a pohyb na nich může být pro dítě nepříjemný až nebezpečný. Díky různým délkám lze zvolit výšku opěrné konstrukce a umožnit tak správný spád do písku nebo vody. A právě bazén je dalším místem, kam skluzavka často míří. Příjemné osvěžení v letním parnu využijí jak děti tak rodiče. Skluzavka je zkrátka dárkem pro celou rodinu.

Dětská hříště Jungle Gym (VLADEKO)

Dětská hříště Jungle Gym (VLADEKO)

Dětská hříště Jungle Gym (VLADEKO)

Dětská hříště Jungle Gym (VLADEKO)

Ing. Vladimíra Horáková
VLADEKO spol.s r.o.
www.junglegym.cz, www.vladeko.cz

Články: dětská hřiště

22.11. 2007
27.08 kB čtenářů
Dětská hřiště
24.07. 2008
22.76 kB čtenářů
Dětská hřiště - základní pokyny k bezpečnosti
02.07. 2007
28.90 kB čtenářů
Parky města Brna - Wilsonův les
Diskusní fórum / Dětská hřiště
26.02. 2020
97 čtenářů
Hračky na zahradu pro malé děti
10.01. 2020
400 čtenářů
Dětský stan na hraní na zahradu
07.04. 2011
17.23 kB čtenářů
Máte na zahradě houpačku
22.03. 2011
16.17 kB čtenářů
Pískoviště
18.08. 2009
13.15 kB čtenářů
Houpačky - výběr zahradní houpačky
11.12. 2008
12.17 kB čtenářů
Domeček na stromě