jituška: Tak semínka mochyně jedlé mám už koupené,ale na sáčku je psané,že je to trvalka,jak to tedy je?Nerada bych si touto rostlinou zaplevelila záhony,nebo,pokud je to opravdu trvalka,musela bych jí vyhranit svoje místo,protože mochyně-ta s oranžovými lampionky-je silně invazivní,je tato mochyně také taková?            Kdo poradí???
Marie Fárová: Podle mě to trvalka rozhodně není, první slabý mrazík mi ji nekompromisně zničil a že by nějaké semínko na jaře vyklíčilo, to se taky nestalo.
bala: Mochyně jedlá rozhodně není trvalka.... je to letnička, kterou musíte vždy brzy zjara předpěstovat, a teprve po mrazících vysadit na záhon...zimu rozhodně nepřečká...ale můžete si posbírat semínka a ta zase koncem zimy vysít...atd....
houba: My máme mochyni taky moc rádi,jen mám problém s jejím dozráváním.Každý rok je obalená plody,ale nestíhají dozrát,po prvním malém mrazíku je všechno pryč.Vysévala jsem ji vždycky v březnu,tak jsem ji zkusila letos vyset v únoru a jsem zvědavá,jestli to pomůže.
jituška: Jééé tak to děkuji Maruško,já myslela,že má tak do 50cm,tak to si ji dám k plotu,máme ho drátění,tak je začnu zavčas uvazovat.Já ji totiž tu jedlou formu v životě na vlastní oči neviděla,ale ještě,že jsou tady takový zlatíčka,jako vy a nám troubelínům poradíte.