Eva N E: Prosím, ví někdo, co je toto za květinu? Je vysoká asi 40 cm a na stonku bylo 15 květů, které postupně rozkvétaly a dost dlouho vydržely. Dcera ji chtěla přidat do svatební kytice, ale rozmluvili jí to, protože hodně voní, že by se jí mohla točit hlava. Přinesla mi jednu na ukázku a opravdu, voněla tak, že jsem musela větrat. Její vůně mi připadala něco mezi gardénií a voskovkou , nebo obojí dohromady.

Obrázek není ostrý, bohužel, má smetanovou barvu.
Editoval Eva N E (09.10. 2013 16:14:08)
cz
Polianthes - bělokvět (Polianthes tuberosa -The Pearl)
Polianthes - bělokvět (Polianthes tuberosa -The Pearl)
YOS: Zajímá mne jaká slivoň toto je. Stromek byl asi 2,5m vysoký a rostl mezi křovím u potoka. Nebo tam kdysi dávno byla zahrada, nevím. Bylo to v jiné vesnici než bydlím. Na první pohled plody vypadaly jak trnky, ale o něco větší a po doteku padaly ze stromu. Trnky ty drží na keři pevně. Trnky mají trny, ale tento stromek ne. Zřejmě půjde o starou odrůdu nebo dokonce prapůvodce švestky domáci. Děkuji za každou reakci. Doplňuji, že plody jsou velice sladké, na rozdíl od trnek.
Editoval YOS (05.11. 2013 22:16:40)

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Slivoň (Prunus sp)
Slivoň (Prunus sp)
mavin: Zdravim,
rad by som poprosil, ci by ste mi nepomohli identifikovat tuto rastlinu. Videl som ju poprvy krat v zivote a velmi sa mi paci. Rad by som sa ju pokusil zaobstarat si domov, nakolko vyzera, ze ju mozno pestovat doma.
Editoval mavin (11.04. 2014 12:56:05)
cz
234 - neznámá rostlina
234 - neznámá rostlina
YOS: Mavin, připomíná mi rod Strelitzia. Ale mě se zdají umělé.  Nesahal jste náhodou na její listy? Asi ne. Myslím si to proto, že se mi zdají úplně stejné, listy nemají odpovídající strukturu, malý květináč a né zrovna dost světla. Na štěstí jste vyfotil 2 rostliny a mohla jsem porovnat. Strelitzia - Strelicie nebo taky Rajčí květ doma pěstovat můžete.

Všechno jde tak, jak má jít.