Garten.cz (Zahrada-cs.com): Doporučení pro pojmenování příspěvků a obrázků:
První dvě slova z názvu příspěvku jsou významná. Pokud se např. jedná o rostlinu, napište jako první její jméno. Doporučujeme používat jednotné číslo. Pak vložte do názvu pomlčku a napište, čeho se příspěvek týká.

Příklady názvů příspěvků:
Plamének - poškození listů
Vistárie čínská - proč nekvete
Jiřiny - zazimování
Prvosenka jarní - Primula veris

Příklady vhodných názvů příspěvků, které nepopisují jednu rostlinu:
Výstaviště České Budějovice - Země živitelka 2012
Výstaviště Lysá nad Labem - Květy 2012
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Názvy obrázků:
Na vkládání popisů obrázků jsou od 18.7 2011 určena dvě pole:

Popis obrázku: - zde zadáte český text popisující to, co na obrázku je např:
Obrázky více rostlin: Záhon růží v létě, Letničky - oranžové květy,  Trvalkový záhon - park v Brně ...
Jednotlivé rostliny: U rostlin pokud znáte varietu nebo kultivar, zadejte ji zde např.  Kosatec sibiřský, Čemeřice východní Blue Lady, Růže Ballerina ....  Pokud neznáte název rostliny napište název "Neznámá rostlina" Toto pole je nutné vyplnit, bez něho obrázek není možné přidat.


Latinský název: - pole pro vložení latinského názvu rostliny, choroby nebo živočicha (nejsou povolené znaky s diakritikou a číslice). Příklady: Ajuga reptans, Iris sibirica, Helleborus niger

Pole Latinský název slouží jen pro vložení latinského názvu jedné rostliny! Pokud je na obrázku více druhů rostlin, toto pole nevyplňujte! Latinské názvy rostlin uveďte v textu u příspěvku v diskusním fóru, nikoliv u obrázku.
6176-editace-obrazku.jpg

U obrázků nepoužívejte pokud možno opakovaně stejné názvy. 20 obrázků u jednoho příspěvku se stejným názvem bude považováno za spam a tyto příspěvky mohou být bez varování časem odstraněny. Jestliže se rozhodnete nahrát obrázek do fóra, věnujte chvíli volbě vhodného názvu. Pomůžete tím sobě i ostatním uživatelům portálu!

Obrázky, které budou mít v diskusním fóru vyplněný latinský název se budou zobrazovat i na stránce Encyklopedie rostlin .
6176-encyklopedie.jpg

Ukázkové odkazy:
Clematis:
Obrázky ve fóru:
Obrázky na stránce encyklopedie: 

Rhododendron:
Obrázky ve fóru:
Obrázky na stránce encyklopedie:

Další odkazy k tématu:
Vkládání obrázků -
Jak vložit dotaz do fóra, založit nové téma -
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Upozornění: Nevkládejte do latinského názvu český název.
Příklad: Uživatelka se pokusila vložit "Jerlín japonský Sophora japonica" do pole Latinský název.

Výsledek byl (Jerln japonsk Sophora japonica). Český název nepatří do latinského názvu, proto došlo k odstranění znaků s diakritikou.

Správné názvy tedy jsou:
Popis obrázku: "Jerlín japonský" ,  "Jerlín japonský - květy",  "Jerlín japonský - lednický park", "Jerlín japonský - červenec 2011",  ....
Latinský název: "Sophora japonica"
http://www.zahrada-cs.com/forum/vt/cz/1 … rave-park/
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Prosíme o doplňování latinského názvu. Dá se snadno zjistit z názvu ostatních obrázků, které do fóra nahráli ostatní uživatelé.

Dále prosíme všechny uživatele o dodržování autorských práv. Vkládejte do fóra jen vlastní obrázky a texty!
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dnes byla přidána do fóra nová funkce generující odkazy na rostliny stejného českého rodu. Pod prvním příspěvkem se zobrazují odkazy na příspěvky, které mají na začátku stejné slovo. Tato funkce funguje ve všech fórech jejichž název končí na A-Z.

Ukázka: http://www.zahrada-cs.com/forum/vt/cz/2 … bia-milii/ . U prvního příspěvku najdete odkazy na všechny témata, která mají jako první slovo "Pryšec"

Děkujeme za případné rady a připomínky.
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Prosíme uživatele o dodržování výše popsaného návodu.

Do popisu rostliny v textovém příspěvku, patří jen synonyma (u nás jen latinské názvy) a další názvy (u nás jen české názvy), které určují jen jeden konkrétní druh. Může se jednat o dříve platné názvy, v českých pak např i o lidové názvy. V žádném případě pak názvy jiných druhů!
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Pozor nepřehlédněte, změna standardu pojmenování rostlin
Od dnešního dne byl povolen znak ' (levý ALT + 39 na numerické klávesnici) v českých, slovenských, anglických, německých a polských názvech obrázků. Je tedy vhodné jej používat  na názvy kutivarů např. Jiřina 'Bellona' místo dřívějšího řešení, kdy jsme používali pomocné x např.  Jiřina x Bellona. Používání x bylo jen dočasné řešení, které usnadnilo konverzi na správný formát zápisu.

Všechny názvy budou postupně změněny na tento standard. Bude spuštěno několik dávek, které provedou konverzi názvů. Vzhledem k množství počtu záznamů i různých variant je možné, že všechny záznamy nebudou správně opraveny. Když na název ve špatném formátu narazíte, prosíme, opravte jej, nebo nám to napište přímo do příspěvku u dané rostliny stačí poznámka např. Chyba v názvu "Lilie x White Elegance, LO hybrid".

Doplnění: 12.9. 2016 14:09 - byla dokončena konverze názvů kultivarů v databázi obrázků diskusního fóra. Prosíme autory o namátkovou kontrolu obrázků a případné upozornění na chyby. V českém názvu by se nyní u názvů rostlin nemělo samostatné x vyskytovat.

Tématický odkaz s informací jak se zapisuje správně kutivar (Wikipedie).