Rostliny: Buddleja 'Silver Anniversary' - komule, motýlí keř

08.01. 2019 12:32:47 (Milan Havlis)
Téma: Rostliny / keře listnaté opadavé

Silver Anniversary™ ('Morning Mist') je nápadně zbarvená komule pocházející z křížení druhů crispa a loricata. Vyšlechtil ji v roce 1994 anglický šlechtitel Peter Moore.

Buddleja 'Silver Anniversary' - komule, motýlí keř

Jedná se o opadavý, hustě rostoucí motýlí keř s výrazně stříbřitými, úzkými, jemně plstnatými listy, jež připomínají rakytník nebo hlošinu úzkolistou. Květy se objevují od začátku července až do září, jsou to krátké úzké laty ve tvaru homolí, složené z krémově bílých, protáhlých trubiček s oranžovým hrdlem. Sladce voní. Patent vyšel v roce 2007 a má číslo PP17332.

Keř roste hustě do stejné výšky a šířky. Doporučujeme jej každý rok zjara zastříhnout na pevnou kostru nebo provést zpětný řez, kterým odstraníme až 80% loňských větví a to v době, kdy se začnou nalévat pupeny. Obráží spolehlivě a rychle a takto zmlazený bude pěkně olistěný a bohatě kvetoucí po dlouhé období. Dobu kvetení a množství květů podpoříte pravidelným odstříháváním odkvetlých lat. Silver Anniversary™ je sterilní a netvoří semena.

Komule není náročná na pěstování. Potřebuje vysadit na plné slunce do středně živné, propustné, dobře odvodněné země, protože v mokru by mohla v zimě shnít. Mrazuvzdorná je do min. -24°C a v dobré půdě možná zvládne i o pár stupňů níže. Do chladnějších regionů vysazujte již starší rostliny s vyzrálým dřevem.

Vzrůst: střední keř
Běžná výška: 0.5-1.5m
Běžná šířka: 1-1.5m
Kategorie list: listnatý opadavý
Barva listů: stříbrná
Kategorie květ: nápadné květy
Barva květů: krémová až oranžová
Doba kvetení: červenec - září
Nároky na slunce: slunce
Zařazena do kategorií: opadavé listnáče, květy v létě
Zahradnictví SAFRO Milan Havlis
155 00 Praha Stodůlky, Za Mototechnou 2673/-11
www.havlis.cz
https://www.profizahrada.cz/a/cz/11411-buddleja-silver-anniversary-komule-motýlí-keř/