Rostliny: Rosa 'Innocencia' - růže polyantka

04.03. 2019 14:05:55 (Milan Havlis)
Téma: Rostliny / růže

Bílé růže se neomrzí a proto se stále šlechtí nové odrůdy pro získání ještě lepších vlastností. Innocencia® znamená nevinnost a přesně tak tato růže od Kordese vypadá.

Rosa 'Innocencia' - růže polyantka (KORDES ROSEN)

Bílá jako padlý sníh, pouze středy s tyčinkami jsou žluté. Je tzv. samočisticí, což znamená, že dříve než začnou okvětní plátky uvadat a hnědnout, opadají na zem, takže keř vypadá stále čerstvě. Květy jsou drobné, jednoduché a jemně voní. Innocencia® je maximálně odolná černi i padlí, takže ji můžete pěstovat i tam, kde potřebujete úplně bezúdržbovou růži bílé barvy. Získala několik ocenění včetně ADR v roce 2003.

Pěstování: Připravte si výsadbovou jámu cca 30x30 cm. Růži zasaďte tak, aby štěp byl po výsadbě cca 3 cm hluboko v zemi. Dobře zalijte a výhony na zimu přihrňte do výšky cca 15 cm (kůrou nebo i zemí). Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Na zimu zamulčujte.

Stříhání: Tento typ růží není potřeba radikálně stříhat. Pouze můžete odstříhávat stonky s odkvetlými květy v místě, kde vyráží list s pěti lístky, abyste podpořili brzkou násadu nových květů. Zjara ji můžete vytvarovat.

Vzrůst: nízký nebo půdopokryvný
Běžná výška: 0.3-0.5m
Běžná šířka: 0.4-0.5m
Kategorie list: listnatý opadavý
Barva listů: zelená
Kategorie květ: nápadné květy
Barva květů: bílá
Doba kvetení: červen - říjen
Nároky na slunce: slunce
Zařazena do kategorií: růže květy v létě
Zahradnictví SAFRO Milan Havlis
155 00 Praha Stodůlky, Za Mototechnou 2673/-11
www.havlis.cz
https://www.profizahrada.cz/a/cz/11451-rosa-innocencia-růže-polyantka/