Rostliny: Pieris japonica 'Stöckmann' - pieris japonský

30.03. 2019 13:22:07 (Milan Havlis)
Téma: Rostliny / keře listnaté stálezelené

Konvalinkově kvetoucí pierisy patří v oblíbenosti na horní příčky mezi vřesovištními rostlinami. Mají velice dekorativní, neopadavé listy a většina druhů brzy zjara kvete. Stöckmann je nádherný kultivar pierisu, který nabízí dlouhé hrozny květů a velmi spolehlivé a hlavně bohaté kvetení každým rokem.

Pieris japonica 'Stöckmann' - pieris japonský

Pieris japonica 'Stöckmann' - pieris japonský

Byl vyšlechtěn v Německu stejnojmenným zahradníkem. Květy jsou bílé a nové výhony – na rozdíl od většiny ostatních pierisů – jasně trávově zelené, bez příměsí červené.

Neopadavé listy jsou podlouhlé, přišpičatělé, středně zelené a lesklé. Roste středně pomalu a vytváří kompaktní keř o přibližně stejné šířce a výšce. Stříhání není potřeba. Pokud rostlinu chcete tvarovat, udělejte tak po odkvětu, tj. přibližně v dubnu.

Pierisy jsou vřesovištní rostliny a tak se s nimi musí při výsadbě zacházet. Zem musí být velmi dobře připravená, propustná a lehká, doporučujeme smíchat rašelinu se zetlelým listím nebo hrabankou, popř. jemnou kůrovou drtí a pilinami. V těžké zemi se mu dařit nebude, listy budou žloutnout a opadávat a bude trpět na škůdce. Výsadbovou jámu nedělejte hlubokou ale širokou. Předpokládaná mrazuvzdornost -27°C.

Běžná výška a šířka: 0.5-1.5m x 0.5-1.5m
Kategorie-list: listnatý stálezelený
Vzrůst: střední keř
Barva listů: zelená
Termín kvetení: III - IV
Nároky na oslunění: slunce a polostín
Kategorie-květ: nápadné květy
Barva květů: bílá
Zahradnictví SAFRO Milan Havlis
155 00 Praha Stodůlky, Za Mototechnou 2673/-11
www.havlis.cz
https://www.profizahrada.cz/a/cz/11469-pieris-japonica-stöckmann-pieris-japonský/