Přípravky pro zdravý růst rostlin

15.05. 2018 10:14:10 (Naše krásná zahrada)
Téma: Údržba zahrady / zahradní chemie, hnojiva

Natur-F-R
Plantella BIO
Popis: Pomocný bioprostředek na ochranu rostlin. Bez ochranné lhůty, posiluje rostliny. Zpevňuje buněčné stěny rostlinných pletiv, která jsou pak odolnější vůči houbovým chorobám.

Přípravky pro zdravý růst rostlin (PIXABAY)

Složení: Výtažek z přesličky rolní.

Aplikace: Ošetřuje se preventivně, ošetření se pravidelně opakuje po 7–10 dnech. Doporučuje se při práci použít ochranné gumové rukavice. Aplikace bez ředění.

Redakci zaujalo: Prevence proti plísni okurkové, plísni bramborové, padlí, kadeřavosti broskvoně, plísni šedé, rzi a mnoha dalším houbovým chorobám.

Výrobce: Unichem, Slovinsko


Bioton
Agro Bio Rokycany
Popis: Prostředek k podpoře zdravotního stavu rostlin s výrazným účinkem proti houbovým chorobám zejména ze skupiny padlí a živočišným škůdcům.

Složení: Prostředek je vyroben pouze z potravinářských surovin (stolní řepkový olej a lecitin).

Aplikace: Lze použít na okurky, rajčata, angrešt, rybíz, révu, růže a ostatní okrasné rostliny. Koncentrát vystačí až na 40 litrů postřiku. Napadené části rostlin je třeba dokonale smáčet aplikační kapalinou.

Redakci zaujalo: Povoleno pro biozahrádkaření a biozemědělství.

Výrobce: Agro Bio Rokycany


Agro Vitality komplex
Abex substráty
Popis: Komplexní kapalný pomocný rostlinný přípravek určený pro zálivku i aplikaci na list. Podporuje růst kořenů, zvyšuje odolnost rostlin vůči stresu, je vhodný pro všechny druhy rostlin včetně zeleniny.

Aplikace: 15 ml (zátka od lahve) přípravku nalijte do 1 litru vody a přihnojte jím oslabené rostliny, opakujte po 5–14 dnech. Pro postřik na list použijte 15 ml na 1,5 litru vody.

Redakci zaujalo: Zvyšuje odolnost rostlin vůči suchu a chorobám a škůdcům.

Výrobce: Abex Substráty, Žabeň


Tekuté železo
Plantella
Popis: Univerzální minerální hnojivo s přídavkem tekutého železa působí proti žloutnutí listů a jehlic (nedostatek železa) a zajistí zdravý vzhled a růst rostlin. Přípravek můžete použít na zeleninu, okrasné rostliny, ovocné stromy i polní plodiny.

Aplikace: Formou zálivky nebo postřikem na list. Pro zálivku připravte roztok naředěním 35 ml hnojiva ve 2 litrech vody. K postřiku na list připravte roztok naředěním 15 ml hnojiva v 2,5 litru vody. Uzávěr je opatřen měrkou. Pozor: roztok může způsobovat rezavé skvrny na textilu, nábytku a podlahách.

Redakci zaujalo: Zabraňuje žloutnutí a bledosti listů (chloróze).

Výrobce: Unichem, Slovinsko
Ukázka textu z časopisu Naše krásná zahrada
Vydavatelství BURDA Praha spol. s.r.o.
Luxembourg Plaza, Přemyslovská 2845/43, 130 00 Praha 3
http://www.burda.cz/

Foto: Pixabay a archívy výrobců a dodavatelů
https://www.profizahrada.cz/a/cz/10825-přípravky-pro-zdravý-růst-rostlin/