jenštejn: Určeno všem potenciálním zájemcům o koupi Aku sekačky Bosch Rotak 37 LI !!!
NEKUPUJTE si TO !!!!
Sekačka není schopna posekat 145m2 ani na 2 ! nabití Aku článku.
Lidé od Bosch cz se tváří, že to je špatným sekáním, trávou, teplem nebo zimou , několikrát si problém přehazovali jako horký brambor, nakonec řekli, že přijedou se podívat - nikdy nikdo nepřijel !!!!
ksns: Jaká je poruchovost článků u sekačky Bosch Rotak 37? Životnost je tedy mizerná,rozhodně se neblíží vámi udávanými hotnotám. Sekačku mám od minulého roku a po pár nabití, řekněme do cca 10 cyklů, začne baterie pípat /zvuk.signál nabité baterie po 1hod/ již po čtvrt hodině a je přitom evidentně vybitá. Po dalším vložení do dobíječky netrvá cyklus k odpípnutí déle než 3 minuty. V podstatě novou baterii tak nelze dobít. Celá komedie pak pokračuje zabalením a odesláním k internet. prodejci na odzkoušení a po cca 1 měsíci blokace,kdy poměrně drahou investici za cca 11 tis. Kč nemůžete použít mi váš prodejce uznal reklamaci a poslal jinou baterii. Podzim utekl bez nehody, párkrát jsem posekal v dubnu a květnu a už je tady stejný problém, opět baterie odmítá dobíjení, opět zapípá po 5 minutách. Je to jen zlá náhoda a nebo vyrábíte šmejdy a jen provozujete velkoústou reklamu? Já zas budu ten váš šunt někam do Kotěhůlek posílat a čekat na baterii a vyřízení reklamace. K tomu jsem si ten přístroj nekupoval.Jste ochotni mi promtně poskytnout konečně bezporuchovou baterii na vaši základně na Praze 4 a nebo mám odstoupit od smlouvy a korespondovat s vašim prodejcem? Musím říci,že jsem kvalitou vaší sekačky velmi zklamán a už mi dochází trpělivost neustále řešit nějaké problémy. Vaše potenciální zákazníky bych chtěl alespoň varovat.Děkuji za odpověď. Zdeněk Najbert
janko39: Akumulátorovou, ani elektrickou sekačku (na 220 V), ani elektrickou strunovku bych si nikdy nekoupil. Akumulátorové nemají potřebný výkon, ani kapacitu akumulátoru ,u síťových strojů je zase problém s kabely a jejich výkony také nejsou nijak oslnivé. Rozhodně se vyplatí koupit si benzinovou rotační sekačku, eventuálně benzinový křovinořez. Já mám rotační sekačku od fy. MOUNTFIELD, RS 434,jednu z prvních, které tato firma nabízela. Je sice bez pojezdu, ale vůbec mi to nevadí. Její výkon je velmi uspokojivý, spotřeba benzinu minimální, jednou za rok jen měním olej. Za cca 15 roků, co ji máme, neměla ani jednu poruchu.
Robert Bosch odbytová s.r.o.:

jirkausti napsal(a):

Dobrý den,

chci se zeptat, zda akumulátorová strunovka bez problémů usekne cca 10cm vysokou trávu, nebo zda s tím má už problémy. Pokud si totiž spočítám výkon (z kapacity a napětí akumulátoru a s dobou výdrže), vychází mi, že aku strunovky nemají víc, jak 60W výkonu. V porovnání s běžnými 400-500W elektrických strunovek, nebo i 1000W , je to žalostně málo. :-(

Aku strunovku chci pořídit na dosekání nedodělků okolo chodníčků, stromků a pod., po "hlavním sečení". Výdrž cca 20 minut mi stačí. Mám však strach z toho malého výkonu... Prosím kdo vlastníte nějakou akumulátorovou strunovku, sdělte mi své zkušenosti.

Mám vyhlídnuté 3 typy:
- BOSCH ART 26 Li
- Wolf Garten GT 815 AC
- Gardena AccuCut 400 Li

dvě jsou s plastovými noži, jedna se strunou. Kterou byste mi doporučili? Nevím jak je to s mechanickou životností těch nožů...
Obávám se že při sekání okrajů u chodníčků a pod., velice rychle odejdou. sad

Díky, Jirka M.

Dobrý den .
Můžu vás ubezpečit, že výkon akumulátorové sekačky ART 26 LI je dostatečný a umožňuje posekat trávu o výšce 10cm.
Tato sekačka je opravdu určena pro dosekávání, tudíž neuvažuji o sečení větších ploch.

Jan Sladký
poradenství Bosch

Robert Bosch odbytová s.r.o., Pod Višňovkou 35/1661, 140 00 Praha 4 - Krč

pejsek napsal(a):

Dobrý den,
mám v úmyslu zakoupit Aku sekačku Bosch Rotak 34 LI nebo 37 LI  na posekání cca 200 m2 trávníku. Který model mám zvolit ? Liší se jen 3 cm šířkou stříhu nebo i něčím jiným ?  Nechápu (omlouvám se, jsem laik) , proč by měly být vyráběny dva tak podobné modely ?
Můžete mi, prosím, uvést celkové šířky všech tří modelů Aku sekaček (tedy i 43LI) kvůli průjezdu úzkými místy na zahradě ? (např. mezi záhony apod.) Nikde se mi je nepodařilo nalézt ...
Děkuji za odpovědi   Petr L.

Dobrý den Petře.
K posekání 200 m2 by postačovala aku sekačka Rotak 37LI s jedním aku článkem.
Doporučuji ale koupit tuto sekačku se dvěmi články, protože je jen o cca.3000 dražší než sekakačka s jedním aku článkem , ale samotný aku článek má hodnotu cca 10000Kč s DPH.
Může se stát, že při hustší, nebo vyšší trávě budete muset článek dobít.
Rotak 34LI je široký 38 cm.Rotak37 je široký 39cm.a rotak 43 je široký 46cm.

Jan Sladký
poradenství Bosch

jenštejn napsal(a):

Určeno všem potenciálním zájemcům o koupi Aku sekačky Bosch Rotak 37 LI !!!
NEKUPUJTE si TO !!!!
Lidé od Bosch cz se tváří, že to je špatným sekáním, trávou, teplem nebo zimou , několikrát si problém přehazovali jako horký brambor, nakonec řekli, že přijedou se podívat - nikdy nikdo nepřijel !!!!

Dobrý den.
Aku sekačky Rotak li jsou opravdu povedené a myslím, že se s nimi firma Bosch právem Chlubí.
Jen těžko budete hledat v konkurenci srovnatelný model.
Jsou spolehlivé, lehké, výkonné s výbornou životností lion iontových aku článků, které jsou používány i v profesionální řadě nářadí.
Já mám sekačku vyzkoušenou osobně a mohu jí vřele doporučit.
Vím, že podmínky při sekání jsou odlišné a že uživatelé mívají různé požadavky a představy.
Proto je dobré se předem poradit s odborníkem.
V případě jakýchkoli dotazů vám rád odpovím a rozhodně si nebudu s nikým přehazovat "horký brambor".

Po dohodě můžeme stroj předvést při sekání trávy ve Školícím středisku Bosch.
Adresa:
Pod Višňovkou 1662/19
14000/Praha 4

Předvedení prosím zarezervujte na tel.čísle:261 300 484

Jan Sladký
poradenství Bosch

ksns napsal(a):

Jaká je poruchovost článků u sekačky Bosch Rotak 37? Životnost je tedy mizerná,rozhodně se neblíží vámi udávanými hotnotám. Sekačku mám od minulého roku a po pár nabití, řekněme do cca 10 cyklů, začne baterie pípat /zvuk.signál nabité baterie po 1hod/ již po čtvrt hodině a je přitom evidentně vybitá. Po dalším vložení do dobíječky netrvá cyklus k odpípnutí déle než 3 minuty. V podstatě novou baterii tak nelze dobít. Celá komedie pak pokračuje zabalením a odesláním k internet. prodejci na odzkoušení a po cca 1 měsíci blokace,kdy poměrně drahou investici za cca 11 tis. Kč nemůžete použít mi váš prodejce uznal reklamaci a poslal jinou baterii. Podzim utekl bez nehody, párkrát jsem posekal v dubnu a květnu a už je tady stejný problém, opět baterie odmítá dobíjení, opět zapípá po 5 minutách. Je to jen zlá náhoda a nebo vyrábíte šmejdy a jen provozujete velkoústou reklamu? Já zas budu ten váš šunt někam do Kotěhůlek posílat a čekat na baterii a vyřízení reklamace. K tomu jsem si ten přístroj nekupoval.Jste ochotni mi promtně poskytnout konečně bezporuchovou baterii na vaši základně na Praze 4 a nebo mám odstoupit od smlouvy a korespondovat s vašim prodejcem? Musím říci,že jsem kvalitou vaší sekačky velmi zklamán a už mi dochází trpělivost neustále řešit nějaké problémy. Vaše potenciální zákazníky bych chtěl alespoň varovat.Děkuji za odpověď. Zdeněk Najbert

Dobrý den pane Najberte.
Je nám opravdu líto, že jste učinil s článkem takovouto negativní zkušenost.
Chápu vás a rozumím vašemu rozhořčení.
Na druhou stranu nelze výrobky Bosch zcela odsoudit na základě několika negativních zkušeností.
Všichni výrobci mají reklamace a vždycky to tak bude.S tím nic nenaděláme ať se jedná o levné či drahé zboží.
Můžeme se jen snažit aby jich bylo co nejméně.
Ač s tím po své zkušenosti nebudete chtít souhlasit, musím opakovat, že se tyto aku články objevují v reklamacích  vzhledem k prodaným kusům v zanedbatelných počtech.
Neznamená to však, že bychom se zříkali odpovědnosti za reklamace a jsme si dobře vědomi toho, že i malé množství negativních zkušeností a vy jste toho příkladem, značce dělají špatnou reklamu.
Reklamace v servisu Bosch a ve sběrných místech určitě netrvají měsíc, spíše jen několik dnů.
Aku články jsou běžně skladem a není důvod proč by jejich výměna trvala tak dlouho.
Internetový nákup má výhody v nízkých pořizovacích cenách, ale má také nevýhody.Jednou z nich jsou někdy dlouhé reklamační lhůty.
Kdyby jste stroj koupil v kamenném obchodě reklamace by byla vyřízena neprodleně.
Je to volba mezi pořizovací cenou a ostatními službami, které vám internetový prodejce neposkytne.
Výměnu reklamovaného článku mohou provést přímo v servisu Bosch na adrese:
Bosch Servis Centrum, Průmyslová zóna-Západ 1, 69201 Mikulov.
Telefon 519 305 700, email: servis.naradi@cz.bosch.com

V případě dalších dotazů, rád odpovím.

Jan Sladký
poradenství Bosch

komarom457:

bosch napsal(a):

U nových lithium-iontových (tzv. Li-Ion) aku článků je životnost přibližně 1500 nabíjecích cyklů.

pridavam sa k rade nespokojnych zakaznikov s akumulatorovymi kosackami Rotak.
Mam zahradu s velkostou cca 150 m2 (realne podla zaplateneho uctu za travnaty koberec), kosacku (rotak li 37 s 1 akumulatorom) som kupoval v maji 2008, stav po cca 4,5 rokoch? akumulator nejde nabijat! poslal som ho do servisu, odpoved?

podla autorizovaneho servisu bosch: je kapacita akumulatora cca 11% z dovodu bezneho opotrebovania!?!?

kosil som spravidla 1x do tyzdna, zvycajne akumulator vydrzal pokosit celu plochu, keby to bolo aj 2x tyzdenne, tak to rocne vychadza na 2x32 (lebo v zime sa asi nekosi) = 64 x 4.5 roka = max! 288 nabijacich cyklov

tak o akych 1500 nabijacich cyklov sa tu pise ked tie akumulatory nevydrzia ani 250-300 cyklov???

ludia, nekupujte akumulatorove kosacky (voci samotnej znacke nemam ziadne problemy a dokedy nie su problemy s akumulatorom uplne spokojnost s kosackou) ale realna zivotnost akumulatorov je mizerna oproti vyrobcom deklarovanym hodnotam!

Karel09:

jenštejn napsal(a):

Určeno všem potenciálním zájemcům o koupi Aku sekačky Bosch Rotak 37 LI !!!
NEKUPUJTE si TO !!!!

Nemám zkušenost s akumulátorovou sekačkou Bosch Rotak 37 LI, ale s elektrickou Bosch Rotak 37 jsem spokojený. Skvěle seče a sbírá do posledního stébla. Snadno se s ní manipuluje, protože je lehká. Na malé pozemku Vám kabel nebude překážet.

Další informace v článcích o rostlinách
Rotační sekačka Rotak 43 LI (BOSCH) Akumulátorová sekačka na trávu - Rotak 43 LI
Akumulátorová sekačka na trávu s výkonem elektrické. S akumulátorovou sekačkou na trávu Bosch Rotak máte poprvé k dispozici sekačku, která spojuje sílu elektrické sekačky s možnostmi lithium-iontové technologie. Velká síla pro maximálně výkonné sečení a mimořádně …