| Téma / Fórum | |
|---|---|
Bylinky - použití na bradaviceMessner, tyto typy příspěvků čtu nejraději. Děláte velice dobře, protože jen na jaře jsou pro nás kopřivy velice užitečné a to do 15.5., pak jsou dosti jedovaté. Pro nás je velice prospěšný chlorofyl, kterého kopřiva má velice hodně. Chorofyl má stejnou strukturu jak hemoglobin. Zlepšuje krevní obraz, brání zánětům,… | |
Drtiče - jaký typOdpadní větve hned rozřežte Větve odstraněné při řezu koncem zimy nebo zjara byste měli rozřezat a případně rozdrtit, dokud jsou ještě čerstvé. Suché dřevo se na drobné štěpky zpracovává velmi obtížně. Rada z rubriky Co je důležité v dubnu | |
Rdesno ptačí - Polygonum aviculareRdesno ptačí - truskavec ( Polygonum aviculare) Jednoletá bylina z čeledi rdesnovitých. Velmi hojná v tvrdých ušlapaných půdách při okrajích cest. Užívá se kvetoucí nať ve formě odvaru. Léčebně pomáhá vylučovat odpadní látky z těla. Má výrazný močopudný účinek proto je rdesno vhodné do ledvinových čajů. Svým obsahem… | |
Soutěž o 3 knihy Voda v domě a na chatěDěkuji a zároveň gratuluji paní Marií a Jitušce. Myslím si, že tato knížka bude spíš pro mého manžela. Pořád hledá jak by se znovu dala využít odpadní voda za pomocí rostlin. Třeba najdeme něco v této knížce. |